Počet přístupů na stránky:


Kalendář akcí:

Náš mediální partner:

Optimalizováno pro prohlížeč:

Lokality návštěvníků našich stránek

Počasí na parkové dráze Olympia:


Více počasí


Mezinárodní setkání železničních modelů velkých měřítek, parních strojů a historických autobusů
pod názvem 4. Parní Olympia se uskuteční v prostorách parkové dráhy
a na přilehlém parkovišti za nákupním centrem Olympia Brno
v sobotu 6. června a v neděli 7. června 2015 od 10:00 do 18:00 hodin.



Parní lokomotivy hostujících modelářů:

L1 - Maid of Kent
Elizabeth Cooling
Doncaster
Anglie

SMOSCHEWER
Zdeněk Balský
Hradec Králové
Česká republika

JZ 97
Branko Kovac
Domžale
Slovinsko

K 3
Miha Omerza
Ljublana
Slovinsko

IKEBARA
Jiří Hamáček
Hradec Králové
Česká republika

ROMULUS
Ladislav Hlava
Semily
Česká republika

KAROLINENHOF
Aleš Mácha
Hodkovice n. M.
Česká republika

MILADA
Bratři Šnáblové
Praha
Česká republika

BARBORA
Petr Bauer
Praha
Česká republika

Malá dráha Skalsko 3
Petr Vídner
Skalsko
Česká republika



Bateriové/dieselové lokomotivy hostujících modelářů:

L.B.M. - St.E, E1 a E2
Julian a Herbert Trieb
Bruck an der Mur
Rakousko

E 4
Peter Schlagbauer
Bruck an der Mur
Rakousko

RT3
Andreas Schlagbauer
Bruck an der Mur
Rakousko

BR class 20
Graham Cooling
Doncaster
Anglie

M 131
Pavel Karásek
Nemošice
Česká republika

T 211.0124
Michael Hauf
Troubelice
Česká republika



Parní stroje:

Parní stříkačka
Sbor dobr. hasičů
Kvítkovice
Česká republika

Parní kolo
Pavel Barnasík
Hranice
Česká republika

Sentinel
Technické muzeum
Brno
Česká republika

Parní válec ČKD
Výtopna Zlíchov
Praha
Česká republika

Parní kolo
Antonín Pavelka
Napajedla
Česká republika

Lokomobila
Ladislav Šedivý
Tábor
Česká republika

Parní lokomobila
Hansueli Yeti Gassmann
Schaffhausen
Švýcarsko

Black engine
Bartłomiej Rutczyk
Gostyn
Polsko

School engine
Bartłomiej Rutczyk
Gostyn
Polsko

Parní stroj
David Sendrei
Šlapanice
Česká republika

Parní stroj Merkur 1
David Sendrei
Šlapanice
Česká republika



Benzínové/dieselové stroje:

Lokomobila Moravia
Jan Procházka
Polička
Česká republika

Stabilní motor Lorenz
David Konec
Litostrov
Česká republika

Stabilní motor Rémar
Vladislav Lukášek
Žlutava
Česká republika

Stabilní motor Lorenz
Petr Janeš
Římov
Česká republika

Lokomobila Benz
Dušan Hubička
Vlašim
Česká republika

BNE 20
MPŽ
Zbýšov
Česká republika



Historické autobusy:

IKARUS 280
Technické muzeum
Brno
Česká republika

KAROSA ŠL 11
Technické muzeum
Brno
Česká republika

KAROSA ŠM 11
Technické muzeum
Brno
Česká republika

PRAGA RND
Technické muzeum
Brno
Česká republika

ŠKODA 706 RO
Technické muzeum
Brno
Česká republika

ŠKODA 706 RTO
Technické muzeum
Brno
Česká republika

TATRA 500 HB
Technické muzeum
Brno
Česká republika





Parní lokomotivy klubu S.M.P.D.:

SOLINGEN
Jiří Sajbrt
Soběšice
Česká republika

KRZENOWIC
Tomáš Randýsek
Křenovice
Česká republika

PONAVA
Roman Šiler
Řečkovice
Česká republika

VICTORIA
Pavel Uhlíř
Praha - Vinohrady
Česká republika

MORAVA
Kazimierz Karuga
Katowice
Polsko



Bateriové/dieselové lokomotivy klubu S.M.P.D.:

AEG č. 6
Tomáš Randýsek ml.
Křenovice
Česká republika

AEG č. 4
Martin Šiler
Řečkovice
Česká republika

AEG č. 9
Roman Šiler
Řečkovice
Česká republika

GMEINDER
ARGO s.r.o.
Modřice
Česká republika

WDEF
ARGO s.r.o.
Modřice
Česká republika

TU 47.001
ARGO s.r.o.
Modřice
Česká republika

TU 47.002
ARGO s.r.o.
Modřice
Česká republika



4. Parní Olympia - podrobná reportáž