Počet přístupů na stránky:


Kalendář akcí:

Náš mediální partner:

Optimalizováno pro prohlížeč:

Lokality návštěvníků našich stránek

Počasí na parkové dráze Olympia:


Více počasí


Mezinárodní setkání železničních modelů velkých měřítek, parních strojů a historických autobusů
5. Parní Olympia
se uskuteční v prostorách parkové dráhy
a na přilehlém parkovišti za nákupním centrem Olympia Brno
v sobotu 4. června a v neděli 5. června 2016 od 10:00 do 18:00 hodin.

Zájemci z řad modelářů se již mohou registrovat prostřednictvím webových přihlášek
v oddíle Info pro modeláře/Registrace



Parní lokomotivy hostujících modelářů:

71 001
Felix Kruse
Bielefeld
Německo

T3
Felix Kruse
Bielefeld
Německo

L1 - Maid of Kent
Elizabeth Cooling
Doncaster
Anglie

Southern Pacific
Pino de Rosa
Udine
Itálie

JŽ 97
Branko Kovač
Domžale
Slovinsko

K3
Miha Omerza
Ljublana
Slovinsko

LION
Pascutto Pietro
Udine
Itálie

Karolinenhof
Aleš Mácha
Hodkovice n. M.
Česká republika

MOGUL
Sascha Rabensdorf
Weil der Stadt
Německo

SMOSCHEWER
Zdeněk Balský
Hradec Králové
Česká republika

U 25.002
Miroslav Tvarůžka
Podělusy
Česká republika

U 25.003
František Pašek
Zásmuky
Česká republika

RAMSES
Thomas Winkler
Vídeň
Rakousko

ROMULUS
Ladislav Hlava
Semily
Česká republika

275.021
Jakub Sýkora
Ostrava
Česká republika

310.017
Jakub Sýkora
Ostrava
Česká republika

Malá dráha Skalsko 3
Petr Vídner
Skalsko
Česká republika

WINDHOF HF50B
Andreas Merkus
Štýrský Hradec
Rakousko

IKEBARA
Jiří Hamáček
Hradec Králové
Česká republika

MÖLM
Franz Hauswirth
Strasshof
Rakousko

KkStB 60
Robert Beimrohr
Neuhofen
Rakousko



Bateriové/motorové lokomotivy hostujících modelářů:

BR class 20
Graham Cooling
Doncaster
Anglie

V 65
Wolfgang Rudolph
Hannover
Německo

Anna
Marco Piranese
Mogliano Veneto
Itálie

Diesel loco
Marco Nobile
Udine
Itálie

Tramvaj Dubrovnik
D. Bijelic / Ž. Halambek
Sveta Nedelja / Zagreb
Chorvatsko

M 131
Pavel Karásek
Nemošice
Česká republika

E 4
Peter Schlagbauer
Bruck an der Mur
Rakousko

RT3
Andreas Schlagbauer
Bruck an der Mur
Rakousko

T 211.0124
Michael Hauf
Troubelice
Česká republika

AEG Mixnitz
Thomas Winkler
Vienna
Rakousko

4040.01
Johannes Nepp
Gerasdorf
Rakousko

V 60
David Schlenther
Murrhardt
Německo

ŠVÉDKA
Jiří Hamáček
Hradec Králové
Česká republika

DEUTZ MS 118
Michal Malinovský
Heřmanův Městec
Česká republika



Parní stroje:

Parní válec Zettelmeyer
Muzeum starých strojů
Žamberk
Česká republika

Parní kolo
Pavel Barnasík
Hranice
Česká republika

Parní kolo
Antonín Pavelka
Napajedla
Česká republika

Lokomobila
Ladislav Šedivý
Tábor
Česká republika

Parní stříkačka
Dobrovolní hasiči
Kvítkovice
Česká republika

THE TRAMP
Hansueli Yeti Gassmann
Schaffhausen
Švýcarsko

Parní stroj Corlis
Pavel Buchta
Brno
Česká republika

School engine
Bartłomiej Rutczyk
Gostyn
Polsko

Vienna engine
Bartłomiej Rutczyk
Gostyn
Polsko

Parní stroj Merkur
David Sendrei
Šlapanice
Česká republika

Parní stroj
David Sendrei
Šlapanice
Česká republika



Ostatní stroje:

Stabilní motor Benz
Petr Janeš
Kladiny
Česká republika

Stabilní motor Benz
Dušan Hubička
Vlašim
Česká republika

Stabilní motor Little
Vladislav Lukášek
Žlutava
Česká republika

OPEL PICK-UP 2L
Antonín Pavelka
Napajedla
Česká republika

Monocykl
Antonín Pavelka
Napajedla
Česká republika

365.0
Otakar Prokeš
Havlíčkův Brod
Česká republika

T47.022
Otakar Prokeš
Havlíčkův Brod
Česká republika



Parní modely 1 a IIm:

U 37
Lukáš Košťál
Bukovina u Čisté
Česká republika

IV K
Lukáš Košťál
Bukovina u Čisté
Česká republika

U 29.002
Lukáš Košťál
Bukovina u Čisté
Česká republika

LOUČKA
Michal Zamazal
Brno
Česká republika

99 211
Jiří Kůt
Košíkov
Česká republika

RhB 11
Jiří Kůt
Košíkov
Česká republika

LISELOTTE
Jiří Kůt
Košíkov
Česká republika

U 37.002
Jiří Kůt
Košíkov
Česká republika

99 4651
Karel Duda
Rosice
Česká republika

TU 48.001
Karel Duda
Rosice
Česká republika



Historické autobusy:

KAROSA ŠL 11
Technické muzeum
Brno
Česká republika

KAROSA ŠM 11
Technické muzeum
Brno
Česká republika

IKARUS 280
Technické muzeum
Brno
Česká republika

ŠKODA 706 RO
Technické muzeum
Brno
Česká republika

ŠKODA 706 RTO
Technické muzeum
Brno
Česká republika

TATRA 500 HB
Technické muzeum
Brno
Česká republika

TATRA 27/64a Diesel
Vítězslav Zezula
Městečko Trnávka
Česká republika





Parní lokomotivy klubu S.M.P.D.:

SOLINGEN
Jiří Sajbrt
Soběšice
Česká republika

KRZENOWIC
Tomáš Randýsek
Křenovice
Česká republika

PONAVA
Roman Šiler
Řečkovice
Česká republika

VICTORIA
Pavel Uhlíř
Praha - Vinohrady
Česká republika

345.190
Bohumil Pavlíček
Jablonné n.O.
Česká republika

STRASSNITZ
Petr Příkazký
Strážnice
Česká republika

LUCIE
Jiří Dalecký
Benešov
Česká republika

MORAVA
Kazimierz Karuga
Katowice
Polsko



Bateriové/dieselové lokomotivy klubu S.M.P.D.:

TU 47.001
ARGO s.r.o.
Modřice
Česká republika

TU 47.002
ARGO s.r.o.
Modřice
Česká republika

GMEINDER
ARGO s.r.o.
Modřice
Česká republika

WDEF
ARGO s.r.o.
Modřice
Česká republika

AEG č. 6
Tomáš Randýsek ml.
Křenovice
Česká republika

AEG č. 4
Martin Šiler
Řečkovice
Česká republika

AEG č. 9
Roman Šiler
Řečkovice
Česká republika



5. Parní Olympia - podrobná reportáž