Počet přístupů na stránky:


Kalendář akcí:

Náš mediální partner:

Optimalizováno pro prohlížeč:

Lokality návštěvníků našich stránek

Počasí na parkové dráze Olympia:


Více počasí


Mezinárodní setkání železničních modelů velkých měřítek, parních strojů a historických autobusů
8. Parní Olympia
se uskuteční v prostorách parkové dráhy
a na přilehlém parkovišti za nákupním centrem Olympia Brno
v sobotu 1. června a v neděli 2. června 2019 od 10:00 do 18:00 hodin.

Zájemci z řad modelářů se již mohou registrovat prostřednictvím webových přihlášek
v oddíle Info pro modeláře/Registrace



Parní lokomotivy hostujících modelářů:

RAMSES
Johannes Nepp
Gerasdorf
Rakousko

MADE OF KENT
Erwin Niggemann
Hamm
Německo

DECAUVILLE
Günter Hauke
Maulbronn
Německo

265.012
Zdeněk Balský
Hradec Králové
Česká republika

SOUTHERN L1
Elizabeth Cooling
Doncaster
Anglie

KkStb 60
Robert Beimrohr
Neuhofen
Rakousko

FELDBAHN
Nils Warner
Hauptstrasse
Německo

265.0
Petr Vídner
Skalsko
Česká republika

JŽ 97
Branko Kovač
Domžale
Slovinsko

BR 71 001
Felix Kruse
Bielefeld
Německo

LAMMES II
Farleigh Bornath
Frankfurt am Main
Německo

DR 80.036
Andreas Kahlert
Karben
Německo

JOHANNA
Wolfgang Klein
Sindelfingen
Německo

MOGUL
Sascha Rabensdorf
Weil der Stadt
Německo

TCDD 2216
Armin Reiz
Stuttgart
Německo

ATLANTIC CLASS A6
Jan Ulshöfer
Nauhausen
Německo

SOUTHERN PACIFIC
Pino de Rosa
Udine
Itálie

LION
Pietro Pascuto
Mogliano
Itálie

ENKA
Primož Filiplič
Pševo
Slovinsko

MIZENDOL
Primož Ozvald
Vnanje Gorice
Slovinsko

ROMULUS
Ladislav Hlava
Semily
Česká republika



Bateriové/motorové lokomotivy hostujících modelářů:

TW 4040.01
Johannes Nepp
Gerasdorf
Rakousko

BE 4/4 BT 14
Jiří Šurda
Borovnice
Česká republika

GANZ T50
Dražen Bijelić
Sveta Nedelja
Chorvatsko

DUBROVNIK 1961
Željko Halambek
Zagreb
Chorvatsko

M 131.1003
Pavel Karásek
Nemošice
Česká republika

LESNÍ LOKOMOTIVA
Tadeáš Karásek
Nemošice
Česká republika

UNIMOG 300 RAIL
Tadeáš Karásek
Nemošice
Česká republika

SIEMENS
Michael Ernstberger
Niederlamitz
Německo

M-24
Zdravko Vuk
Záhřeb
Chorvatsko

MIXNITZ
Thomas Winkler
Vídeň
Rakousko

BR CLASS 20 NO. 165
Graham Cooling
Doncaster
Anglie

JENBACHPONY
Walter Seifert
Hof
Německo

KÖF
Rolf Zimmermann
Hof
Německo

E 225.001
Antonín Mareš
Plzeň
Česká republika

T 215
Miroslav Tvarůžka
Podělusy
Česká republika

T 466
Ladislav Poušek
Mladá Boleslav
Česká republika

WINDHOFF HF50 B
Reinhold Merkus
Hitzendorf
Rakousko

DB 262 915-4
Erwin Niggemann
Hamm
Německo

E 22 014
Devon Bornath
Frankfurt am Main
Německo

OMZ 122
Farleigh Bornath
Frankfurt am Main
Německo

JUPITER
Alfred Boucek
Schönkirchen
Rakousko

E 44.508
Wolfgang Rudolph
Hannover
Německo

TRIEBWAGEN
Matthias Arndt
Drážďany
Německo

T 211.0124
Michael Hauf
Troubelice
Česká republika

O&K LD2
Ferdinand Streyczek
Freistadt
Rakousko

WITTFELD
Jörg Scherr
Hengsberg
Rakousko

HUGO DEUTZ MS 130
Tomáš Hodr
Pardubice
Česká republika

E 69
Thomas Glettler
Voitsberg
Rakousko

JUPITER
Christian Wulschnig
Lannach
Rakousko

RT 3
Peter Schlagbauer
Bruck an der Mur
Rakousko



Parní hostující stroje:

CORLISS
Pavel Buchta
Brno
Česká republika

STRAIGHT LINE
Pavel Buchta
Brno
Česká republika

PARNÍ SET
Pavel Buchta
Brno
Česká republika

PARNÍ KOLO
Pavel Barnasík
Hranice
Česká republika

PARNÍ STŘÍKAČKA
Dobrovolní hasiči
Kvítkovice
Česká republika

PARNÍ KOLO
Antonín Pavelka
Napajedla
Česká republika



Ostatní hostující stroje:

STABILNÍ MOTOR
Vladislav Lukášek
Žlutava
Česká republika

STABILNÍ MOTOR
Miroslav Vavřiník
Uherské Hradiště
Česká republika

STABILNÍ MOTOR
Petr Janeš
Kladiny
Česká republika

MORŽOVÁK
Petr Janeš
Kladiny
Česká republika

SVOBODA DK 15
Jiří Svoboda
Sivice
Česká republika

ZETOR 25 A
Jiří Svoboda
Sivice
Česká republika

STABILNÍ MOTOR
David Konec
Litostrov
Česká republika

STABILNÍ MOTOR
Dušan Hubička
Domašín
Česká republika



Parní modely 1 a IIm:

LOUČKA
Michal Zamazal
Brno
Česká republika

TU 48.001
Karel Duda
Rosice
Česká republika

99 4651
Karel Duda
Rosice
Česká republika

SHAY
Karel Duda
Rosice
Česká republika

99 211
Jiří Kůt
Košíkov
Česká republika

RhB 11
Jiří Kůt
Košíkov
Česká republika

U 37.002
Jiří Kůt
Košíkov
Česká republika

LISELOTTE
Jiří Kůt
Košíkov
Česká republika

BETTY
Zdeněk Zvolský
Beroun
Česká republika

LUMBER JACK
Zdeněk Zvolský
Beroun
Česká republika

PARNÍ LOKOMOTIVA
Jan Filko
Brno
Česká republika



Historické autobusy:

KAROSA B 831
Technické muzeum
Brno
Česká republika

KAROSA ŠL 11
Technické muzeum
Brno
Česká republika

IKARUS 280
Technické muzeum
Brno
Česká republika

PRAGA RND
Technické muzeum
Brno
Česká republika

ŠKODA 706 RO
Technické muzeum
Brno
Česká republika

ŠKODA 706 RTO
Technické muzeum
Brno
Česká republika

TATRA 500 HB
Technické muzeum
Brno
Česká republika



Parní lokomotivy klubu S.M.P.D.:

SOLINGEN
Jiří Sajbrt
Soběšice
Česká republika

KRZENOWIC
Tomáš Randýsek
Křenovice
Česká republika

PONAVA
Roman Šiler
Řečkovice
Česká republika

VICTORIA
Pavel Uhlíř
Praha - Vinohrady
Česká republika

354.190
Bohumil Pavlíček
Jablonné n.O.
Česká republika



Bateriové/dieselové lokomotivy klubu S.M.P.D.:

TU 47.001
ARGO s.r.o.
Modřice
Česká republika

TU 47.002
ARGO s.r.o.
Modřice
Česká republika

LOKOTRAKTOR 12
ARGO s.r.o.
Modřice
Česká republika

LOKOTRAKTOR 24
ARGO s.r.o.
Modřice
Česká republika

TRAMVAJ e. č. 107
Jan Palán, Jan Kříž
Brno
Česká republika

T 669.0901
Roman Šiler
Brno
Česká republika

AEG č. 6
Tomáš Randýsek ml.
Křenovice
Česká republika

AEG č. 4
Martin Šiler
Řečkovice
Česká republika

AEG č. 9
Roman Šiler
Řečkovice
Česká republika

FILIP
Jiří Dalecký
Benešov
Česká republika